Casa / Single Diodes / PMEG2010AEJ,115
minImg
PMEG2010AEJ,115
Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
PMEG2010AEJ,115
Pacchetto:
SOD-323F
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
PMEG20101VELVMESCHOTTBARRIRECTIF
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 50pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 70 µA @ 20 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SC-90, SOD-323F
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 550 mV @ 1 A
Mfr Fairchild Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 1A