Casa / Single Diodes / PMEG2010BELD,315
minImg
PMEG2010BELD,315
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PMEG2010BELD,315
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
DFN1006-2
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 20V 1A DFN1006-2
In magazzino : 38779
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 1.6 ns
Capacitance @ Vr, F 40pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 20 V
Series -
Package / Case SOD-882
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 1 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 1A