PMEG2010EPASX
NXP Semiconductors
Prodotto No:
PMEG2010EPASX
Produttore:
NXP Semiconductors
Pacchetto:
DFN2020D-3
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 20V 1A DFN2020D-3
In magazzino : 27000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 3224
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F 175pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN2020D-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 335 µA @ 20 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 3-UDFN Exposed Pad
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 375 mV @ 1 A
Mfr NXP Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 1A