PMEG3005EEFZ
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PMEG3005EEFZ
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
DFN0603-2
Descrizione:
DIODE SCHOTT 30V 500MA DFN0603-2
In magazzino : 154421
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 2 ns
Capacitance @ Vr, F 17pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN0603-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 15 µA @ 30 V
Series -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 670 mV @ 500 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 500mA