PMEG3005ET-QR
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PMEG3005ET-QR
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
TO-236AB
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA TO236AB
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 55pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 430 mV @ 500 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C
Current - Average Rectified (Io) 500mA