Casa / Single Diodes / PMEG4002AESFYL
minImg
PMEG4002AESFYL
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PMEG4002AESFYL
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
DSN0603-2
Descrizione:
DIODE SCHOTT 40V 200MA DSN0603-2
In magazzino : 4759
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 1.25 ns
Capacitance @ Vr, F 18pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DSN0603-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 80 µA @ 40 V
Series -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 525 mV @ 200 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 200mA