Casa / Single Diodes / PMEG4002ELD,315
minImg
PMEG4002ELD,315
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PMEG4002ELD,315
Pacchetto:
DFN1006D-2
Descrizione:
DIODE SCHOT 40V 200MA DFN1006D-2
In magazzino : 34799
Guida per l'utente
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 4 ns
Capacitance @ Vr, F 20pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006D-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 40 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 2-XDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 200 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 200mA