PMEG4002ESFYL
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PMEG4002ESFYL
Pacchetto:
DSN0603-2
Descrizione:
DIODE SCHOTT 40V 200MA DSN0603-2
In magazzino : 8905
Guida per l'utente
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 1.28 ns
Capacitance @ Vr, F 17pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DSN0603-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 6.5 µA @ 40 V
Series -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 200 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 200mA