PMN30ENEAX
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PMN30ENEAX
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
6-TSOP
Descrizione:
MOSFET N-CH 40V 5.4A 6TSOP
In magazzino : 12452
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 440 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 11.7 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 30mOhm @ 5.4A, 10V
Supplier Device Package 6-TSOP
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 667mW (Ta), 7.5W (Tc)
Package / Case SC-74, SOT-457
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 5.4A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V