PMP4501Y,135
NXP Semiconductors
Prodotto No:
PMP4501Y,135
Produttore:
NXP Semiconductors
Pacchetto:
SOT-363
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
NOW NEXPERIA PMP4501Y - SMALL SI
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition 250MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 5mA, 100mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 45V
Supplier Device Package SOT-363
Series -
Transistor Type 2 NPN (Dual) Matched Pair
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max 300mW
Mfr NXP Semiconductors
Current - Collector Cutoff (Max) 15nA (ICBO)
Package Bulk
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 2mA, 5V