PMRL125W-BG15H-WT
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
PMRL125W-BG15H-WT
Descrizione:
PMI 11-25-15 WT
Guida per l'utente
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.23" (5.84mm)
Millicandela Rating 14mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series PMRL125
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 3mm, T-1