Casa / Diode Arrays / PNE20080CPE-QZ
minImg
PNE20080CPE-QZ
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PNE20080CPE-QZ
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
CFP15B
Descrizione:
HYPERFAST/ULTRAFAST RECOVERY REC
In magazzino : 5000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 30 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package CFP15B
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 200 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 930 mV @ 4 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 4A
Operating Temperature - Junction 175°C