PNP10VJT-91-8R2
YAGEO
Prodotto No:
PNP10VJT-91-8R2
Descrizione:
RES 8.2 OHM 5% 10W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.315" Dia x 1.732" L (8.00mm x 44.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 8.2 Ohms
Series PNPV
Power (Watts) 10W