PNP3WVJR-73-0R2
YAGEO
Prodotto No:
PNP3WVJR-73-0R2
Descrizione:
RES 0.2 OHM 5% 3W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.512" L (5.50mm x 13.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 mOhms
Series PNPV
Power (Watts) 3W