PR405W-NWA120
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
PR405W-NWA120
Descrizione:
PMI 12-08-16
Guida per l'utente
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings AC
Lens Style Round with Domed Top
Series PR405
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 592nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 5mm, T-1 3/4