PRA100I4-15KBBNTD
Vishay Sfernice
Prodotto No:
PRA100I4-15KBBNTD
Produttore:
Vishay Sfernice
Pacchetto:
0603
Descrizione:
PRA 100 I 4 15K 0.1% 0.1% N TR10
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.060" W (4.00mm x 1.52mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Series PRA100 (CNW)
Power Per Element 100mW
Package / Case 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Resistor Matching Ratio ±0.1%
Mfr Vishay Sfernice
Number of Pins 8
Resistance (Ohms) 15k
Circuit Type Isolated
Package Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift ±2ppm/°C