PSMN020-30MLCX
NXP USA Inc.
Prodotto No:
PSMN020-30MLCX
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
LFPAK33
Descrizione:
TRANSISTOR >30MHZ
In magazzino : 6000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 2052
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 430 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 9.5 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 18.1mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package LFPAK33
Vgs(th) (Max) @ Id 1.95V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 33W (Tc)
Package / Case SOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 31.8A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V