PSMN040-100MSEX
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PSMN040-100MSEX
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
LFPAK33
Descrizione:
MOSFET N-CH 100V 30A LFPAK33
In magazzino : 36968
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1470 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 30 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 36.6mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package LFPAK33
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series -
Power Dissipation (Max) 91W (Tc)
Package / Case SOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tj)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V