PSS1R5-24-5/S
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
PSS1R5-24-5/S
Pacchetto:
6-SMD Module
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 1.5W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.79" L x 0.63" W x 0.31" H (20.0mm x 16.0mm x 8.0mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-SMD Module
Current - Output (Max) 300mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series PSS (1.5W)
Power (Watts) 1.5 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-SMD Module
Efficiency 84%