PT0402FR-7T0R4L
YAGEO
Prodotto No:
PT0402FR-7T0R4L
Descrizione:
RES 0.4 OHM 1% 1/6W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 400 mOhms
Series PT
Power (Watts) 0.167W, 1/6W