PT0603FR-7W0R3L
YAGEO
Prodotto No:
PT0603FR-7W0R3L
Descrizione:
RES 0.3 OHM 1% 1/5W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 300 mOhms
Series PT
Power (Watts) 0.2W, 1/5W