PT10MV10-151A2020-S
Amphenol Piher Sensing Systems
Prodotto No:
PT10MV10-151A2020-S
Descrizione:
10MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
In magazzino : 54
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Resistance 150 Ohms
Series PT10
Power (Watts) 0.15W