PT6KV-104A2020-PM
Amphenol Piher Sensing Systems
Prodotto No:
PT6KV-104A2020-PM
Descrizione:
POT 100K OHM LINEAR
In magazzino : 1710
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series PT-6
Power (Watts) 0.1W, 1/10W