PT6KV-221A2020-PM
Amphenol Piher Sensing Systems
Prodotto No:
PT6KV-221A2020-PM
Descrizione:
6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT
In magazzino : 4986
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Resistance 220 Ohms
Series PT-6
Power (Watts) 0.1W, 1/10W