PT6MV-105A2020-PM
Amphenol Piher Sensing Systems
Prodotto No:
PT6MV-105A2020-PM
Descrizione:
POT 1M OHM LINEAR
In magazzino : 6308
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Resistance 1 MOhms
Series PT-6
Power (Watts) 0.1W, 1/10W