PZU12B1A,115
Rochester Electronics, LLC
Prodotto No:
PZU12B1A,115
Pacchetto:
SOD-323
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
PZUXSERSINGZENDIODES
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 9 V
Series -
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 320 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Rochester Electronics, LLC
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms