Q-2P00J0005006I
Amphenol Custom Cable
Prodotto No:
Q-2P00J0005006I
Descrizione:
CBL ASSY BNC-SMA PLUG-JACK 6"
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Cable Type RG-316
1st Connector BNC Plug
2nd Contact Gender Female
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector SMA Jack, Right Angle
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Panel Mount
Series -
Length 6.000" (152.40mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
1st Connector Mounting Feature -
Style BNC to SMA
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz