Q12P3CXXSG12E
APEM Inc.
Prodotto No:
Q12P3CXXSG12E
Produttore:
APEM Inc.
Descrizione:
INDICATOR,12VDC,GRN,12MM,LEADS
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.47" (11.94mm)
Millicandela Rating 8000mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q12
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak -
Package Tray
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 8.00mm Dia