Q14F1CXXR110E
APEM Inc.
Prodotto No:
Q14F1CXXR110E
Produttore:
APEM Inc.
Descrizione:
INDICATOR 110V 14MM FLUSH RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)
Millicandela Rating 10mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series Q14
Type LED
Voltage 110V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 6mA
Lens Size 10.00mm Dia