Q14P1CXXB110E
APEM Inc.
Prodotto No:
Q14P1CXXB110E
Descrizione:
INDICATOR 110V 14MM PROM BLUE
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)
Millicandela Rating 540mcd
Product Status Active
Lamp Color Blue
Ratings DC
Type LED
Voltage 110V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Blue
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 10.00mm Dia