Q14P1CXXHR24E
APEM Inc.
Prodotto No:
Q14P1CXXHR24E
Descrizione:
14MM PRMNT CHRM HYPR RED 24VDC
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings DC
Type LED
Voltage 24V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Tray
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA