Q14P1CXXY110
APEM Inc.
Prodotto No:
Q14P1CXXY110
Descrizione:
PMI 110VAC 14MM PROMINENT YLW
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.55" (13.97mm)
Millicandela Rating 50mcd
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lamp Color Yellow
Ratings AC
Type LED
Voltage 110V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak -
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 6mA
Lens Size 10.00mm Dia