Q16P1CXXR12E
APEM Inc.
Prodotto No:
Q16P1CXXR12E
Produttore:
APEM Inc.
Descrizione:
INDICATOR 12V 16MM PROMINENT RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating 100mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q16
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 10.00mm Dia