Q16P1CZZRYG12E
APEM Inc.
Prodotto No:
Q16P1CZZRYG12E
Descrizione:
INDICATOR 12V 16MM PROM R/Y/G
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating 50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
Product Status Active
Lamp Color Green, Red, Yellow
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q16
Type LED
Voltage 12V Green, 12V Red, 12V Yellow
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Lens Size 10.00mm Dia