Q16P2CZZRYG24AE
APEM Inc.
Prodotto No:
Q16P2CZZRYG24AE
Descrizione:
INDICATOR 24V 16MM LED GREEN
Ingress Protection IP67
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating 50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
Product Status Active
Lamp Color Green, Red, Yellow
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q16
Type LED
Voltage 24V Green, 24V Red, 24V Yellow
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Lens Size 10.00mm Dia