Q19P1BXXR12E
APEM Inc.
Prodotto No:
Q19P1BXXR12E
Descrizione:
INDICATOR 12V 19MM PROMINENT RED
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.75" (19.05mm)
Millicandela Rating 100mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 10.00mm Dia