Q19P1BXXY12E
APEM Inc.
Prodotto No:
Q19P1BXXY12E
Produttore:
APEM Inc.
Descrizione:
INDICATOR 12V 19MM PROMINENT YEL
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.75" (19.05mm)
Millicandela Rating 50mcd
Product Status Active
Lamp Color Yellow
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q19
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 10.00mm Dia