Q19P3BXXSR12E
APEM Inc.
Prodotto No:
Q19P3BXXSR12E
Produttore:
APEM Inc.
Descrizione:
INDICATOR 12V 19MM PROMINENT RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.75" (19.05mm)
Millicandela Rating 17000mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q19
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 10.00mm Dia