Q6P1CXXR02
APEM Inc.
Prodotto No:
Q6P1CXXR02
Descrizione:
INDICATOR 2V 6MM PROMINENT RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Solder Lug
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.24" (6.10mm)
Millicandela Rating 40mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 2V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 3mm, T-1