Q8F3BXXR12
APEM Inc.
Prodotto No:
Q8F3BXXR12
Descrizione:
LED INDICATOR 8MM FLUSH 12VDC
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.315" (8.00mm)
Millicandela Rating 8mcd
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lamp Color Red
Ratings DC
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 5mm, T-1 3/4