Q8P2CXXR12
APEM Inc.
Prodotto No:
Q8P2CXXR12
Produttore:
APEM Inc.
Descrizione:
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)
Millicandela Rating 100mcd
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lamp Color Red
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q8
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 5mm, T-1 3/4