Q8R1CXXR110
APEM Inc.
Prodotto No:
Q8R1CXXR110
Produttore:
APEM Inc.
Descrizione:
INDICATOR 110VAC 8MM RECESSED
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Solder Lug
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)
Millicandela Rating 100mcd
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lamp Color Red
Ratings AC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q8
Type LED
Voltage 110V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 6mA
Lens Size 5mm, T-1 3/4