QAT-40/16-SS15M
Qualtek
Prodotto No:
QAT-40/16-SS15M
Produttore:
Qualtek
Descrizione:
HEATSHRINK 40/16MM-15M
Guida per l'utente
Inner Diameter - Recovered 0.630" (16.00mm)
Shrink Temperature 110°C
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Storage/Refrigeration Temperature -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Color Orange-Red
Recovered Wall Thickness 0.114" (2.90mm)
Material Polyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free
Product Status Active
Series QAT
Shrinkage Ratio 2.5 to 1
Type Tubing, Insulation
Length 49.2' (15.0m)
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 1.575" (40.01mm)