QAT-76/38-SS15M
Qualtek
Prodotto No:
QAT-76/38-SS15M
Produttore:
Qualtek
Descrizione:
HEATSHRINK 76/38MM-15M
Guida per l'utente
Inner Diameter - Recovered 1.496" (38.00mm)
Shrink Temperature 110°C
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Storage/Refrigeration Temperature -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Color Orange-Red
Recovered Wall Thickness 0.118" (3.00mm)
Material Polyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free
Product Status Active
Series QAT
Shrinkage Ratio 2.5 to 1
Type Tubing, Insulation
Length 49.2' (15.0m)
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 2.992" (76.00mm)