QFS-104-06.25-S-D
Samtec Inc.
Prodotto No:
QFS-104-06.25-S-D
Descrizione:
CONN RCPT 208POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 208
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.356" (9.04mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 12mm, 13mm, 16mm