QFSS-032-04.25-L-D-DP-A-PC4
Samtec Inc.
Prodotto No:
QFSS-032-04.25-L-D-DP-A-PC4
Number of Rows 2
Number of Positions 72 (64 + 8 Power)
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.278" (7.06mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Differential Pair Array, Female
Features Board Guide, Ground Bus (Plane), Power Pins (8), Shielded
Mated Stacking Heights 11mm