QFSS-078-04.25-H-D-PC4
Samtec Inc.
Prodotto No:
QFSS-078-04.25-H-D-PC4
Descrizione:
CONN RCPT 156POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 164 (156 + 8 Power)
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.278" (7.06mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Board Guide, Ground Bus (Plane), Power Pins (8), Shielded
Mated Stacking Heights 11mm