QFSS-078-04.25-L-D-PC8
Samtec Inc.
Prodotto No:
QFSS-078-04.25-L-D-PC8
Descrizione:
.635MM DOUBLE ROW SHIELDED TERMI
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 172 (156 + 16 Power)
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.278" (7.06mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Board Guide, Ground Bus (Plane), Power Pins (16), Shielded
Mated Stacking Heights 11mm