QMSS-064-06.75-L-D-PC4
Samtec Inc.
Prodotto No:
QMSS-064-06.75-L-D-PC4
Produttore:
Samtec Inc.
Descrizione:
CONN HDR 128POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 128
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.265" (6.73mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q2™ QMSS
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide, Ground Bus (Plane), Power Pins (4), Shielded
Mated Stacking Heights 11mm