NXP USA Inc.
Prodotto No:
QN9080CHNY
Produttore:
Pacchetto:
48-HVQFN (6x6)
Batch:
-
Descrizione:
BTLE SOC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Current - Transmitting | 3.5mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Serial Interfaces | I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Bluetooth |
| Power - Output | 2dBm |
| Supplier Device Package | 48-HVQFN (6x6) |
| GPIO | 35 |
| Series | - |
| Sensitivity | -95dBm |
| Type | TxRx + MCU |
| Memory Size | 512kB Flash, 256kB ROM, 128kB SRAM |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Current - Receiving | 3.5mA |
| Voltage - Supply | 1.62V ~ 3.6V |
| Modulation | - |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Data Rate (Max) | - |
| Frequency | 2.4GHz |
| Package | Bulk |
| Protocol | Bluetooth v5.0 |
| Base Product Number | QN9080 |